Vijeće učenika i Volonteri OŠ Ravne njive-Neslanovac s pedagoginjom Dubravkom Katačić volontiramo na 24.Split maratonu
Autor: Dubravka Katačić, 29. 2. 2024.

Kao i lani, zadnji dan praznika proveli smo radno, volontirajući na "Split maratonu 2024", velikom sportskom događaju, međunarodnog karaktera, sad već upisanom kao važno odredište, svim trkačima svijeta. Učenici Vijeća učenika i Volonteri OŠ Ravne njive-Neslanovac s voditeljicom pedagogoginjom škole Dubravkom Katačić volontirali smo na ovom prelijepom sportskom događaju u nedjelju, 25.2.2024. Okupili smo se u Marmontovoj ulici i krenuli na posao, uz oblake i povremenu kišu.

Veliki je užitak, ponos i zadovoljstvo, i velika prilika za učenje i osobni rast i razvoj, i nama odraslima, a pogotovo djeci, volontirati u jednom ovakvom događaju. Sam start, kada nekoliko minuta velika rijeka trkača iz brojnih zemalja svijeta od Hrvatske, Etiopije, Gane, Francuske, Mađarske do Japana, u kojem je sljedeći tjedan poznati svjetski maraton, vođena samo ljubavlju prema trčanju, okružena predivnim splitskim pejzažima, kreće na svoje rute maratona, polumaratona, štafete, uz stihove himne Split Runa našeg dičnog sugrađanina Dine Dvornika "Ništa kontra Splita", vrlo je inspirativan i motivirajući. Kao i čast koja pripadne volonteru, dodijeliti medalju sudionicima na cilju, pružiti im okrepu i podršku, i na trenutak, biti dio njihove osobne pobjede u kojoj su snažne emocije izmiješane s velikim umorom. Napunjen pozitivnom energijom nadahnut si, pokrenut i sam odabrati zdrav način života i druženje u velikoj sportskoj obitelji.

U nastavku pogledajte zapise!

Pedagoginja Dubravka

Priloženi dokumenti: