Malo o Maslačku

Prvi se Maslačak pojavio 2002. godine (ukupno 29 stranica). Prva tri broja uređivali su Miljenko Bitanga, ravnatelj škole i Ivana Čupo, nastavnica likovne kulture, a lektorirala Marija Tomić, knjižničarka, dakako, uvijek uz značajno sudjelovanje učenika. Od trećeg broja zajedno s učenicima suurednicima uređuje ga Kata Jozić, nastavnica hrvatskog jezika. Ove školske godine u pripremi je deseto, jubilarno izdanje.

Tijekom deset godina postojanja Maslačak je postao jedno od prepoznatljivih obilježja naše škole. U stalnim rubrikama bilježe se, komentiraju i aktualiziraju svi važniji trenutci u životu učenika, roditelja i nastavnika. Uglavnom je riječ o pozitivnim, uspješnim i zabavnim događajima iz školskih klupa. Naravno, sve to protkano je i poučnim tonom zahvaljujući predmetnim nastavnicima i stručnim suradnicima koji svake godine zanimljivim tekstovima nastoje učenicima približiti svoje područje.

Maslačak je sveprisutan u dokumentiranju školske zbilje, ali istovremeno prati i povezuje zbivanja u školi i oko škole. U stvaranju školskog lista sudjeluje velik broj učenika, nastavnika, ali i stručnih suradnika izvan škole kao što je dr. Marija Dabro (školska liječnica), te knjižničarka Marija Prizmić (GK Ravne njive). Suradnja je ostvarena i s brojnim javnim poduzećima i privatnim tvrtkama koji su na različite načine povezani s našim školskim listom.

Jedna od uspješnijih suradnji i akcija ostvarena je uz pomoć predstavnika trgovačkog lanca Kaufland  koji su na zahtjev urednice Kate Jozić jednokratno pružili materijalnu pomoć socijalno ugroženim obiteljima.

Da je Maslačak nezaobilazan ures naše škole, svjedoči već godinama nestrpljenje koje se osjeća početkom lipnja kada se iščekuje novi broj.

A što ćete čitati u novom broju?

Taj ćete odgovor morati pričekati nekoliko mjeseci. Možemo vam samo obećati pregršt zanimljivih i veselih stranica koje će i ove godine pokazati da i nakon devet brojeva  znamo prepoznati potrebe naših čitatelja.

Uredništvo Maslačka

Maslačak 2017.

Maslačak 2016.

Maslačak 2015.